Na Praze 1 bude otevřeno nové divadlo. Název nese po ulici, ve které ho najdete – Na Perštýně.

Pilně se v těchto dnech zkouší v Divadle Na Perštýně, které letos zahájí svou první divadelní sezonu.

Programová skladba Divadla Na Perštýně bude velice pestrá.

“Úterky, středy a pátky budou činoherní, s tím že tady budou částečně i spřízněné divadelní společnosti, které v Praze nemají své zázemí,” řekl Gustav Bubník, herec a principál Divadla Na Perštýně.

Velkou část repertoáru zajistí domácí soubor. Pravidelně se tu bude objevovat také řada známých tváří, a to nejen na scéně, ale i na filmovém plátně.

“Perštýn byl kdysi dávno především kino, tak to tak chceme zachovat a každý čtvrtek budou projekce,” řekl Gustav Bubník.

Diváci se mohou přijít podívat na archivní záznamy slavných divadelních představení. Páteční večery budou v Divadle Na Perštýně patřit komediím, sobotní dopoledne pohádkám a sobotní večery hudebním pořadům. Nedělní odpoledne budou těšit zejména seniory.

“Tam by vždycky jednu za 14 dní měla být taková operetní ochutnávka,” řekl Gustav Bubník.

Do Divadla Na Perštýně je výborné dopravní spojení. Najdete ho na adrese Na Perštýně 6 Praha 1.

“Tyto prostory jsou naprosto úžasné, protože to jsou dvě patra pod pražskou komunikací. My jsme sestoupili dvě patra níž a není to poznat, protože prostory Divadla Na Perštýně jsou velmi vzdušné a velmi prostorné,” řekl Gustav Bubník.

Občerstvení si návštěvníci budou moci dopřát v bývalých prostorách měšťanských sklepů. Sezona divadla bude zahájena Moliérovou komedií Lakomec. Přezkušování nových alternací probíhá zatím bez kostýmů. Na oponu se také ještě čeká.

“Pokusím se neudělat kolegům ostudu a zahrál bych si s nimi Kleanta, což je syn Harpagona,” řekl Josef Pejchal, herec.

“Já hraji roli Valéra, což je takový mazaný sluha, který hraje na dvě strany. Je tam dost komických situací,” řekl Patrik Šimůnek, herec.

Do divadla můžete poprvé vyrazit 20. září letošního roku.

“Na konci mě můžete vidět v roli Mariany, což je taková chudá dívka, kterou si oblíbí právě Lakomec,” řekla Tereza Kaucká, herečka.

Divadlo Na Perštýně zahajuje 1. sezónu